HostelBookers Logo
Feedback om webbplatsen

Karta över Hotel Stadt Frankfurt-Karben Hotell

Egreve-Str. 25-27, Karben, Frankfurt, Tyskland

72% Genomsnittligt betyg 10 av 13 kunder skulle rekommenderar detta boende baserat på 13 omdömen

Atmosfär 71%

Renlighet 68%

Faciliteter 69%

Destination 68%

Säkerhet 78%

Personal 78%

Värde 72%

Se alla recensioner

Vad är inkluderat?

  • Lakan
  • Bagageförvaring
  • Handduk

Faciliteter

  • Lockers
  • ATM
  • Bar
  • Book Exchange
  • Breakfast Not Included
  • Cable TV
  • Café
  • Cots available
  • Currency Exchange
  • DVDs
  • Direct Dial Telephone
  • Elevator
  • Free City Maps
  • Free Internet Access
  • Free Parking
  • Hot Showers
  • Housekeeping
  • Hårtorkar
  • Internetuppkoppling
  • Laundry Facilities
  • Luggage Storage
  • Meeting Room
  • Minibar
  • Outdoor Terrace
  • Parking
  • Restaurant
  • Safe Deposit Box
  • Takfläkt
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Tillgång till telefon/fax
  • Tours/Travel Desk

Viktig information

Sen avbokning / utebliven: 1 natt avgift på kreditkort.

UNDANTAG --- "Frankfurt Fair perioder" nedan.
Avbokning Under avhandlingar perioder - endast möjlig To 21 dagar före ankomst.
Senare avboka eller utebliven eller genväg av en bekräftad bokning är föremål för FULL avgifter av ALLA bokade nätter

senaste incheckning - till 22:00 (10:00) - Om behöver senare checka in, mottagning bör kontaktas

"Frankfurt Fair perioder"

Heimtex 14.1.-17.1.15
PAPPER + X-MASS värld 30.1.-3.2.15
MILJÖ 13.2.-17.2.15
ISH 10.3.-14.3.15
MUSIC 15.4.-18.4.15
Techtextil 04.5.-5.7.15
IMEX 19.5.-21.5.15
ACHEMA 15.6.-19.6.15
Tendence 29.8.-9.1.15
IAA Pressetage 15.9.-17.9.14
I En A 17.9.-27.9.15
Bokmässan 14.10.-18: 10: 15
EUIROMOLD 25.11.-11.27.15

Check in / Check-out

Tidigast möjliga check-in: 10:00

Senaste check-out: 11:00

Riktlinjer

  • Child Friendly
  • Credit Cards Accepted
  • No Curfew
  • Husdjursvänlig
  • Taxes Included

Gruppbokning?

Grupp bestående av 15 eller mer till Frankfurt?

Kontakta oss direkt

Karta och vägbeskrivningar

See Tillgänglighet