HostelBookers Logo
Feedback om webbplatsen

Karta över Hotel Stadt Frankfurt-Karben Hotell

Egreve-Str. 25-27, Karben, Frankfurt, Tyskland

72% Genomsnittligt betyg 10 av 13 kunder skulle rekommenderar detta boende baserat på 13 omdömen

Atmosfär 71%

Renlighet 68%

Faciliteter 69%

Destination 68%

Säkerhet 78%

Personal 78%

Värde 72%

Se alla recensioner

Vad är inkluderat?

  • Lakan
  • Bagageförvaring
  • Handduk

Faciliteter

  • ATM
  • Bar
  • Book Exchange
  • Breakfast Not Included
  • Cable TV
  • Café
  • Currency Exchange
  • DVDs
  • Direct Dial Telephone
  • Elevator
  • Free City Maps
  • Free Internet Access
  • Free Parking
  • Housekeeping
  • Hårtorkar
  • Internetuppkoppling
  • Laundry Facilities
  • Luggage Storage
  • Meeting Room
  • Minibar
  • Outdoor Terrace
  • Parking
  • Restaurant
  • Safe Deposit Box
  • Swimming Pool
  • Takfläkt
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Tillgång till telefon/fax
  • Tours/Travel Desk

Viktig information

Sen avbokning / utebliven: 1 natt avgift på kreditkort.

UNDANTAG --- "Frankfurt Fair perioder" nedan.
Avbokning Under avhandlingar perioder - endast möjlig To 21 dagar före ankomst.
Senare avboka eller utebliven eller genväg av en bekräftad bokning är föremål för FULL avgifter av ALLA bokade nätter

senaste incheckning - till 22:00 (10:00) - Om behöver senare checka in, mottagning bör kontaktas

"Frankfurt Fair perioder"

Heimtex 14.1.-17.1.15
PAPPER + X-MASS värld 30.1.-3.2.15
MILJÖ 13.2.-17.2.15
ISH 10.3.-14.3.15
MUSIC 15.4.-18.4.15
Techtextil 04.5.-5.7.15
IMEX 19.5.-21.5.15
ACHEMA 15.6.-19.6.15
Tendence 29.8.-9.1.15
IAA Pressetage 15.9.-17.9.14
I En A 17.9.-27.9.15
Bokmässan 14.10.-18: 10: 15
EUIROMOLD 25.11.-11.27.15

Bookings during the Frankfurt-Fair periods however(listed below) can only be cancelled free of charge 15 days prior to arrival date.
Later cancellations will be charged for complete period of the booking. For details please contact hotel.

Fairs in Frankfurt/M. 2016
Heimtextil
Premiere
Ambiente
MUSIK / ProLight + Sound
Light & Building
I F F A
Tendence
IFFA
Frankfurt Auto show IAA
Book fair

Guests must cancel 15 days prior to arrival if they have bookings arriving during any of the periods above. If the bookings are not cancelled in time they will be subject to a cancellation fee equivalent to 100% of the balance due.

Check in / Check-out

Tidigast möjliga check-in: 10:00

Senaste check-out: 11:00

Riktlinjer

  • Child Friendly
  • Credit Cards Accepted
  • No Curfew
  • Husdjursvänlig
  • Taxes Included

Gruppbokning?

Grupp bestående av 15 eller mer till Frankfurt?

Kontakta oss direkt

Karta och vägbeskrivningar

See Tillgänglighet